stopka m

W ramach grantu Edukacja kulturowa Opolszczyzny EDUKO 2017 w ZSP w Baborowie realizowany jest projekt „Rozczytany Baborów – literatura źródłem inspiracji plastyczno-muzyczno-teatralnych”. Partnerem szkoły w tym przedsięwzięciu jest Stowarzyszenie „Mostowiacy” z Tłustomostów, dlatego też 05.06.2017r. uczniowie klas 6A i 6B udali się do zaprzyjaźnionej miejscowości, aby przedstawić młodszym kolegom bajki w formie kamishibai. Ciekawość dzieci sięgała zenitu, kiedy na podium zobaczyli małą drewnianą skrzyneczkę. Niedługo jednak wszystko się wyjaśniło. Na dobry początek szóstoklasiści zaprezentowali oryginalne opowiadania papierowego teatrzyku, a później pokazali efekty swojej pracy. Były to scenki opracowane na podstawie, pełnej humoru, lektury Marcina Pałasza „Sposób na Elfa”. Kolejnym etapem zajęć było wspólne tworzenie kamishibai w oparciu o znane i lubiane wierszyki Jana Brzechwy. Zgodne, zespołowe działanie przyniosło wspaniałe efekty, zwłaszcza, że początkowo przyglądający się jedynie z daleka rodzice, zachęceni przez młodych „nauczycieli” z klas szóstych, ochoczo zabrali się do wspierania swoich pociech. Na zakończenie tej części zajęć wszystkie grupy zademonstrowały rezultaty wspólnej pracy.

Kiedy wszyscy się już poznali gościnni „Mostowiacy” zaproponowali wspólne zabawy na świeżym powietrzu i biesiadę przy grillu. Aż szkoda było wyjeżdżać!

Anna Rozłucka-Jankowska
Iwona Nowak